نرده برای راه پله گرد

در این مطلب میخوانیم انواع نرده برای راه پله گرد و جزیئات نرده را شرح دهیم :

  • تعریف نرده
  • جزئیات نرده
  • استانداردهای نرده
  • انواع نرده از نظر جنس
  • نحوه اجرای نرده

تعریف نرده

پله یک عنصر ضروری در خانه می باشد. راه پله ی لوکس در فضای خانه می تواند کاملا مرکزی باشد و دکوراسیون خانه را به طور کلی برجسته نماید. سبک ها افزایش یافته و در طول سال ها به سلیقه های مدرن تغییر کرده اند، اما اهمیت آن هرگز تغییر نکرده است. امروزه، طراحان در جهت بهتر نشان دادن پله، بیشتر تمرکز خود را در بر روی نرده گذاشته اند. عناصر مختلفی به زیبایی یک پله کمک میکند. یکی از عناصر تاثیر گذار در زیبایی پله، نرده میباشد. به میله هایی که درکناریکدیگر قرارمیگیرند و نقش امنیت وپس ازآن زیبایی را دارند،نرده می گویند. در نظر گرفتن نرده متناسب برای پله بسیار ضروری میباشد. نرده از یک عنصر پایه ساخته شده است که فقط برای اهداف ایمنی و محافظت از سقوط از روی پله بکار میرود و به زیبایی پله و ظرافت فضای داخلی خانه هم کمک می کند. گزینه های بی شماری جهت طراحی نرده وجود دارد که در اشکال و مدل های مختلف میباشند. شایع ترین متریال مورد استفاده در نرده عبارتند از :

۱-چوب

۲-شیشه

۳-فلز

۴-سنگی (صراحی)

۵-بتنی

۶-کابل

اجزای نرده

گل نرده یا تیرک هایی از جنس متریالهای مختلف مثل (مس،آهن،برنز و..)،هندریل، رول بولت(پیچ ورول پلاک های مخصوصی که برای اتصالات برخی مدل ها استفاده می شود،گارد نرده، و پایه نرده میباشد.

safelco nardeh gerd 1 انواع نرده برای راه پله گرد(بخش اول)safelco nardeh gerd 17 انواع نرده برای راه پله گرد(بخش اول)

استاندارد نرده راه پله

بطور استاندارد فاصله بین میله های نرده بین ۱۱تا۱۵ سانتیمتر متغیر است. نوع میله ها باید به گونه ای استاندارد باشد. نمی توان عدد مشخصی برای وزن استاندارد نرده ها تعیین کرد اما باید بگونه ای طراحی شوند که بعداز اتصال برجای خود محکم بمانند و از همان ابتدا تکان نخورند. همچنین وزن بسیار زیاد درصورت شکستن ناگهانی قسمتی از گل نرده ها و افتادن آن روی قسمتی از بدن ،ممکن است باعث خطر جانی شود. جوشکاری نرده ها را جدی بگیرید و به هیچ عنوان برای کاهش هزینه، جوشکاری را به فرد کم تجربه نسپارید و یا خود اقدام به نصب نفرمایید. نرده راه پله باید از چندین قسمت به زمین پرچ شود و جوش میله ها و گل نرده ها باید محکم باشد. برای حفظ امنیت پس از تعیین جنس نرده راه پله مورد استفاده باید دارای میله های بافاصله مناسب باشد. فاصله بین تیرک ها نباید بیش از ۳۰سانت باشد.